quaterbackclubofyork.com proudly designed and maintained by Steve Navaroli 

Our Scholarsip Winners

2018 Raymond Christas, Dallastown 

1976. Douglas Wakefield. Spring Grove

1977 Scott Mumma. South Western

1978. Gerry Zumbrum. South Western

1979. Joel Dubs. South Western

1980. Tom Hechert. West York

1981. Steve Brodziak. York Suburban

1982. Andy Adams. South Western

1983. Michael Borsa. York Catholic

1984. Sean Pitzer. Dallastown

1985. Kim Mebust. Susquehannock

1986. Kirby Beard. Dallastown

1987. Mike Jones. Dallastown

1988. Troy Chronister. Central York

1989. Mark Knaub. West York

1990. James Novak. Southwestern

1991. Joseph Bushey. Central York

1992. Michael Anderson. York Suburban

1993

1994

1995. Brian Hart. Southwestern

1996. Andrew Berwager. Southwestern

1997. Drew Chronister. York Suburban

1998. Andrew Thompson. Dallastown

1999. Andrew Shepherd. Hanover

2000. Kyle Miller. Southwestern

2001. Scott Poteiger. Susquehannock

2002. Henry Buckingham. York High

2003. Vernon Ellis Jr. York High

2004. Jordan O’Reilly. York Suburban

2005. Oligarchs Obi. Susquehannock

2006. Michael Potteiger. Susquehannock

2007. Jason Kraft. Red Lion

2008. Jonathon May. Susquehannock

2009. Daniel Bulgarelli. York Suburban

2010. Robert Bulgarelli. York Suburban

2011. Ben Reigart. Spring Grove

2012. John Margavitch. Dallastown

2013. Brandon Kinneman. West York

2014. Eric Ramirez. Central York

2015. Garrett Reichart. Hanover

2016. Nickolas Erickson. Spring Grove

2017. Steven Dunczyk. Dallastown

2018. Patrick Anderson. Spring Grove

1996. Erin Knavel. Dover

Laura Meckley. Southwestern

1997. Christi Smith. York Tech

Angie Daugherty. Eastern York

1998. Heather Grim. York Catholic

Steph Shaffer. Northeastern

1999. Kristin Lubas Central York

Jennifer Brown. West York

2000. Alexis Francois. York Suburban

Katie Nussbaum. Dallastown

2001. Janet Yohe. Spring Grove

Melissa Ming. Hanover

2002. Jaquelyn Myers York High

Kari John. Kennard-Dale

2003. Nikki Ennis. Susquehannock

Eylse Jurgen. Red Lion

2004. Melissa Anderson. Southwestern

Laura Mengelkamp. Dover

2005. Tyffanny Shultzaberger. York Tech

Ashley Grove Eastern York

2006. Liana Daczka. Northeastern

Kristen Luciano. York Catholic

2007. Brianna Gorrera. West York

Carli Shutter. Central York

2008. Kate Romesberg. Dallastown

Katherine Johnescu. York Suburban

2009. Colette Weaver. Spring Grove

Alexandra Gross. Hanover

2010.

2011. Laura Detter. Susquehannock

Lexi Ferrell. Red Lion

2012. Kimberly Vogan. Southwestern

Carrie Pfleiger. Dover

2013. Danielle Aikens. York Tech

Cassidy Layman. Eastern York

2014. Maggie Javitt. York Catholic

Logan Neiman. Northeastern

2015. Brittany Zambito. Central York

Dixie Miller. West York

2016. Tessa Myers. Dallastown

Emma Leik. York Suburban

2018 Raymond Christas, Dallastown